OKS 1361 stosuje się w celu polepszenia transportu papieru na taśmie i zapobiegnięciu osadzania się złogów farby drukarskiej na częściach maszyn transportujących papier. Forma sprayu umożliwia rozpylenie produktu na całych powierzchniach i prowadnicach, które przenoszą arkusze bądź sztaple papieru. Nie należy stosować produktu wewnątrz maszyn drukarskich. OKS 1361 to silikonowy środek antyadhezyjny i smarujący, nie zawiera rozpuszczalników, bezbarwny, wypiera wodę, pielęgnuje i impregnuje powierzchnie tworzyw sztucznych. Zapotrzebowanie na spray silikonowy jest zróżnicowane. Na jego zużycie duży wpływ ma m.in. rodzaj maszyn i jakość papieru.

Pozostałe produkty dla branży poligraficznej

OKS 352 / OKS 3521 Smarowanie łańcuchów napędowych i łańcuchowych transporterów roli papieru w zapylonym środowisku. Wysokotemperaturowy olej syntetyczny. Bardzo dobra ochrona przed zużyciem. Minimalne parowanie. Nie pozostawia śladów. Łatwy do wykroplenia. Odporny na wodę i parę wodną. Temperatura pracy: -10°C do 250°C.
OKS 3541 Smarowanie szybkobieżnych łańcuchów napędowych w liniach do druku arkuszowego, np. firmy KBA. Wysokotemperaturowy olej smarny, syntetyczny, silnie przylegający, minimalne odparowanie w wysokich temperaturach. Nie pozostawia śladów. Bardzo wysoka odporność na działanie wody i pary wodnej oraz agresywnych mediów. Temperatura pracy: -10°C do 250°C.
OKS 451 Smarowanie szybkobieżnych łańcuchów Przeźroczysty smar do szybkobieżnych łańcuchów i innych elementów maszyn narażonych na wysokie naciski lub wpływy powodujące korozję. O dużej zdolności do pełzania. Mocno przylegający. Odporny na odwirowywanie. Bardzo dobra ochrona przed zużyciem. Odporny na wodę. Do smarowania wałków giętkich. Temperatura pracy: -30°C do 200°C.
OKS 2661 Środek czyszczący do wszystkich operacji mycia powierzchni metalowych
OKS 2611 Środek do mycia noży i krawędzi tnących z farby drukarskiej

Opracowanie: Ewa Wadas